Jak jsem se stal “kačerem” – Geocaching

0
375
Geocaching

V hlavě jsem tu myšlenku nosil dlouho. A znovu se aktivně objevila v době, kdy vrcholilo období pokémonů. Tedy hlavní důvod – zvednout zadek a dělat něco pro své tělo. Ale řekne se to snadněji, než se to pak udělá a tak jsem to odkládal a odkládal a odkládal.. Ptáte se co? Geocaching přece!

Člověk si musí ujasnit pár věcí hned na začátku. Především to, že komunita kačerů nejsou takoví geekové, jak by předsudek velel. Protože přesně to jsem si myslel, že to je komunita podobně ujetá, jako hledači kovů a pokladů, co si samolepku hodí i na dveře od kufru auta 🙂 Co jsem pro to udělal a co jsem udělat musel, abych našel první kešku (kromě toho dlouho odkládaného odhodlání)?

Registrace na webu geokačerů www.geocaching.com (nebojte, je také česky)

Bez registrace žádný find, tedy nález. A taky není možný nainstalovat a používat žádný apky, který hledání usnadní. Všechno je totiž provázaný. Zadal jsem své nacionále, potvrdil autorizační mejl a bylo vymalováno. Stal jsem se kačerem.

Najít kešky v okolí

Na první pohled se to zdá složitý, ale rychle si člověk zvykne. Ono to totiž není tak, jak jsem si myslel – najdu souřadnice a hurá do přírody. Kešky se totiž dělí na několik typů, mají dokonce své známkování podle složitosti umístění a terénu. Ale všechno zažehnáno pomocí aplikace c:geo. Ta si totiž načte profil právě z webu www.geocaching.com, zobrazí mapu nejbližších keší a také info o celé kešce. Takže se můžu dočíst, že je keška vhodná pro děti (nenáročný terén a keška obsahuje kinderbordel), že se tam snadno dostanu a také obsahuje nápovědu pro nalezení. Což je právě nejdůležitější. Aplikace je vybavená kompasem na základě GPS souřadnic (buzolu nechávám doma) a to je celý, co je potřeba (plus dobrá nálada a počasí).

Seznámit se s pravidly

No, pravidly. Je to takový kodex, aby člověk nebyl jako slon v porcelánu, lépe řečeno mudla – tedy tak jsou označováni ti, co o keších nevědí nic a existuje u nich 99,9% obava, že schránku zničí.. Takže se dovídám, že každá schránka obsahuje logbook, do kterýho zaznačím své nacionále, datum a čas nálezu a případně také vyjádřím poděkování (což jsem učinil) a také mohu zanechat info o tom, že jsem si ze schránky vzal a co jsem do ní dal. To je totiž také jedno z pravidel, že když si člověk něco vezme, musí tam také něco dát. A protože se u nás doma válí spousta cipovin z kinder vajec, nebyl ani toto problém.

Chcete se i vy stát kačery? Pěkné povídání naleznete i na českém webu o geocachingu kesky.cz

Případné informace o mých nálezech, zkušenostech a zajímavých situacích, včetně třeba pojednání, jak jsem zakládal svou první kešku, to přinesu v dalším článku.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here