5 tipů, jak rychle vyřešit bolest hlavy

0
397

Na netu se to hemží miliony “zaručených” rad, jak si pomoct od bolesti hlavy. Jasan, asi nejrychlejší způsob je Ibalgin nebo Brufen. Ale co když nemáte nic po ruce, jako já posledně na horách, lékárna 15 km za kopečky, permoníci v hlavě dělají přesčas, pouští si dubstep a vás už napadá, že nejrychlejší bude hlavu uříznout? A nebo jste BIO?

10 tipů, jak si pomoct od bolesti hlavy (vyzkoušené na mé maličkosti, možno kombinovat):

1. Citron

Wolk9 / Pixabay

V životě by mne nenapadlo, že tenhle kus kyselý mandarinky dokáže pomoct. Že by vitamín C? Takže, jakmile se bolest hlavy objeví, utíkejte pro citron. V nouzi můžete na babicův způsob improvizovat a použít citronu do čaje. Ideální kombinace je vymačkat citron do vody, například do půl litrový petky – protřepat, nemíchat. S tím se váže i druhý bod.

2. Voda

Goumbik / Pixabay

Vysušený organismus si o vodu řekne bolestí škeble. Dopřejte mu tedy zalití a napojte se. Optimální je voda bez bublin, v jakémkoliv větším množství. Pravidelně (ne najednou, ať si nevyvalíte bok). Dobře poslouží i čaj. Třeba s citronem.

3. Čerstvý vzduch

Pexels / Pixabay

Ten dělá divy. Pokud kolem vás zrovna nepanuje smogová situace, vyrazte ven na vzduch. Kyslík tělu i palici prospěje, tak si dejte pár minut procházku. Pomalu. A pěkně dýchat, taky pomalu, nezávodíme. Tělo se prokrví a krev se dostane i do hlavy. Čerstvá krev líp rozežene toxiny.

4. Studeno

Fotocitizen / Pixabay

Studený obklad na čelo nebo šíji. Namočte utěrku, rukavice, triko a přiložte (opakovaně) na místo, kde to nejvíc tepe. Možno aplikovat i na spánky. Důležité je, obklad řádně měnit. Zkuste taky pustit si studenou vodu na zápěstí (radí moje babička). Aktuální počasí dovoluje využít přírodních zdrojů. Vyzkoušejte sníh, možná zjistíte, jaký bude zítra.. 🙂

5. Uvolnit krk

PublicDomainPictures / Pixabay

Tam je mnohdy zakopanej pes celý bolesti (tedy pokud nebolí helma po kocovině). Hlavu pomalu naklánějte na obě strany, můžete si pomoct rukama. Důležitý je, naklánět na stranu, mez je bolest. Nepřetahujte se s ní. A ať vás nenapadne hlavu předklánět nebo zaklánět. To má mícha úplně nejmíň ráda.

TIP: LEVEL NINJA

KaiMiano / Pixabay

Prý pomáhá stlačovat určité body, tedy na spáncích. Téhle metodě se nadává akupresura. Podle tety jogínky, nahmatejte ukazováky na konci obočí drobné jamky. Lehkým tlakem a krouživými pohyby pokoušejte zázrak. Někdy to taky pomůže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here